Düğün Dansı Hakkında Her Şey

Düğün dansı gerekli mi?

ilk dans düğün dugun dansı ders ne kadar ücret özel gelin damat kına gecesi damatlık şarkı giriş

  

Günümüzdeki düğünlerin hepsinde sadece gelin ve damat olarak sahnede yer alınan bir kısım  yer alıyor. Bu kısımda sahnede tüm misafirlerin toplanma sebebi olan gelin ve damattan yine misafirlerin dans beklentisi oluyor. Eğer düğünüzde sadece bu beklenti için dans edecekseniz, tavsiyem etmeyin ! Düğün sizin düğününüz, bu sebeple her şey siz nasıl istiyorsanız öyle olmalı.

  

Fakat, benim tavsiyem şöyle, düğünün tüm süre boyunca en görkemli, en duygusal, en romantik, en gösterişli ve tabi ki en fotoğrafik anı işte bu ilk dans. Yani düğün dansı.

  

Bu sebeple, kameramanlara ve misafirlere hazırlıksız yakalanmamak, sahne korkusu yaşamamak, ne yapacağınızı düşünmekten, ayaklarınıza bakmaktan sahnede penguen gibi kalmamak için düğün dansınız için minik bir hazırlık şart.

Düğün Dansı için ön hazırlık!

ilk dans düğün dugun dansı ders ne kadar ücret özel gelin damat kına gecesi damatlık şarkı giriş

  

Düğün başlı başına tüm detayları ile beraber çok çok büyük bir organizasyon. Tüm detayları düşünürken dansınız bu detaylardan biri değil planlanması gereken ana öğelerden biri olmalı.

Düğünüzde dans etmeye karar verdiniz. Peki şlmdi ne yapıyoruz?

  1. Düğün dansımızda hangi duyguyu yansıtmak istiyoruz karar veriyoruz.
  2. Düğün dansımızda yansıtmak istediğimiz duyguya uygun olduğunu düşündüğümüz şarkımızı seçiyoruz.
  3. Bu şarkıya uygun tempomuzu ve temel tutuşumuzu ve tavrımızı buluyoruz.
  4. Şarkının içindeki poz verme anlarımızı buluyoruz. Unutmayın ki videolar çok izlenmiyor elimizde hep o anın fotoğrafları kalıyor.
  5. Final pozunu vermeden olmaz!

Ses, Işık, Kamera : Kayıt!

ilk dans düğün dugun dansı ders ne kadar ücret özel gelin damat kına gecesi damatlık şarkı giriş

  

Düğünümüzde bir düğün dansı yapmaya karar verdik. Hazırlığımızı da yaptık. 

Şimdi hazır mıyız?

Son ufak dokunuşlar:

  1. Fotoğraf ve Video çeken ekibe mutlaka dansınızı gösterin. Mümkünse beraber prova yapın. Böylece hangi zamanda nerede olacağınızı bilecekler ve hiçbir güzel anınızı kaçırmayacaklar.
  2. Işık sistemini kullanan ekibe dansınızı mutlaka gösterin ve dinletin. Şarkınıza ve dansınıza uygun duyguyu yansıtacak güzel ışıklar hem cesaretinizi arttıracak hem de ortaya konulan dansa rütuşlar atıp photoshoplu resimler gibi güzel görünmesini sağlayacak
  3. Düğün dansınızın yönüne karar verin. Sahnenin 3 yanında,2 yanında ya da 4 yanından misafirler oturuyor olabilir. Fakat sizin bir seçim yapmanız gerekiyor. Bu seçimin de kameramanlar tarafından bilinmesi gerekiyor.

Profesyonel Hizmet

ilk dans düğün dugun dansı ders ne kadar ücret özel gelin damat kına gecesi damatlık şarkı giriş

Düğün Dansı'nızı baştan sona kendiniz inşa edebilir, Youtube'tan bulduğunuz kareografileri kendi becerinizle kopyalayabilirsiniz. 

Fakat, bu iş için bu kadar vaktiniz olmayacak. Bu sebeple bir dans eğitmeni ile çalışmanız hem size zaman kazandıracak, hem de sizi kendi yeteneklerinize güvenmek zorunda bırakmayacak. bunlara ek olarak partnerinizle beraber dans dersi almaya bir daha enerjiniz de olmayabilir :) fırsat bu fırsat!

Düğün Dansınız için;

Vakit kaybeden benimle iletişime geçmeyi unutmayın. 

Ne kadar erken çalışmaya başlarsanız sahnede o kadar rahat, o kadar görkemli olursunuz.

Düğün Dansında Olması Gereken 5 Şey!

Düğün Dansı'nda olmazsa olmazları bu videoda anlatıyorum. Bu ipuçlarına dikkat ederek tüm korkularınızı yenip tutkunuzu şova dönüştürebilirsiniz.

Düğün Dansında Yapılmaması Gereken 10 Şey!

Gelin hemen 10 Madde'de Düğün Dansı'nızda yapmamanız gereken şeyleri inceleyelim. Düğün Dansı dersi alsanız da almasanız da bu ipuçları hayat kurtarır!

Düğün Dansı Hakkında Her Şey