Eğitim Hayatım

Birincilik ile Biten İlköğretim

image78

O zamanlar 8 Yıl olan ilk ve orta öğretimimi Cemil Midilli İlköğretim Okulu'unda tamamladım. Hem de birincilikle. Öğretmenlerimin bir kısmı Anadolu/Fen Lisesi okumamı isterken bir kısmı da Konservatuar okumamı istiyordu. Ben ise hem Özüm Kültür ve Sanat Araştırma Derneği'nde Halkdansları dansçılığı yapıp para kazanıyordum hem de Anadolu Lisesi sınavlarına hazırlanıyordum. Bu 8 yılda Zeybek, Kafkas, Karadeniz, Selanik, Üsküp, Erzurum gibi onlarca yörenin danslarını öğrendim

60. Yıl Anadolu Lisesi

image79

Turgutlu Halilkale Fen Lisesi'ni kıl payı kaçırıp denize karşı muhteşem manzarası olan İzmir Güzelbahçe 60.Yıl Anadolu Lisesi'ne giriş yaptım. Fen Bilimleri okudum. Bu sırasında okulda şimdi çok köklü bir kulüp olan AYHOE'nin temellerini atıp bir Halkdansları ekibi kurdum ve hatta ilk koreografiyi ben hazırladım. Bu sırada üst sınıflar ritm yeteneğimi keşfedince okulun en popüler orkestralarında davul çalmaya başladım. Tabi ki ergen hallerimle karşı cinste ilgi uyandırmak için Tarkan, Michael Jackson taklitleri yapmayı öğrendim :)

İlk Düğün Dansı Dersi Tecrübem

image80

Lisedeyken babamın iş arkadaşlarından birisi için tüm aile hem Zeybek hem eşli dans hem de salsa öğretim. (not : o zamanlar salsa bilmiyordum). Biraz da çiftetelli ve roman havası. Bunlar hep binlerce düğün görmemdendi. Muhteşem bir iş ortaya çıktı. Tabi düğüne biz de davetliydik. Hatta lisemden topladığım bir ekiple Zeybek gösteri bile yapıp, hem eğitimden hem de dans gösterisinde para kazandım :)

Danssız Geçen Bir Yıl - ÖSS

image81

Lise sona geldiğimde her Türk genci gibi kapanıp ders çalışmaya başladım ve tüm dans aktivitelerime ara vermek zorunda kaldım. Sadece gösterilerde prova olmadan minik minik sololar yapıyordum. O kadar kritikti ki İstanbul'a gitmek, kendimi sadece sınava adamıştım. Neyse ki yaptığım yatırımın sonuçlarını aldım. Koç Üniversitesi - Matematik (İngilizce ) (Tam Burslu)

Koç Üniversitesi - Kulüpler Dünyası

image82

Koç Üniversitesi'ne Matematik bölümünden girmiş olsam da Ekonomi ile de çift anadal yaparak, halihazırda zor olan öğretim hayatımı biraz daha sıkıştırdım. Bir de bunların yanında Dans Kulübü, Tiyatro Kulübü, Müzik Kulübü, Radyo, Gönüller, Orkestralar derken nefes almak mümkün olmadı. Neyse ki araya My Dream Dance okulunda Latin Dansları eğitimi, VeDans'ın kurucusu Sinan'dan Hip-Hop eğitimi, Tiyatro Stüdyosu ve Oyun Atölyesi yönetmeni Ahmet Levendoğlu'ndan tiyatro ve sahne eğitimlerini sıkıştırabildim.

Yarım Kalan Yüksek Lisans ve Flamenko!

image83

Yüksek Lisans ve Doktora eğitimi için gittiğim Madrid - İspanya'dan eğitimimi tamamlamadan dönsem de hep merak ettiğim Flamenko dansı için en iyi okullardan birinden eğitim aldım. Madrid'teyken Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında da kullandığım Sertaç'ın Rüyası adlı uzun bir koreografini adımları atıldı. Dans yeteneğimi sadece Türkiye'ye uygun olmadığını aynı zamanda internasyonel olarak da kabul edildiğini keşfetmiş oldum.

Elimden Gelen Danslar

Bu video Koç Üniversitesi Radyo Kulübü'nün düzenlediği ilk Yetenek Yarışması'nda çekildi.  2012. Video eski ama yetenekler baki!